Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Detaylı bir ağız diş temizliğinin ardından, diş etleri bir materyal ile koruma altına alınarak, dişlere beyazlama ajanı uygulanır. Diş minesinde yer alan sıvının değişimi ile dişlerin rengi ağarmaktadır. Kliniğimizde, hastamızın dişlerinin durumuna göre iki veya üç seansta dişler beyazlatılmaktadır.

“Beyazlatmıyorsan sararıyordur” sloganından hareketle, dişlerini beyazlattığımız hastalarımıza yılda bir seans diş beyazlatma tavsiye etmekteyiz.

Tedavi ve Dolgu

Rengi nedeniyle vazgeçtiğimiz amalgam dolguların yerini diş rengindeki kompozit dolgu uygulamalarımız almıştı. Şimdi de cad-cam sisteminin sağladığı avantajlar ile hazırlanan dolgu kavitelerinin lazer tarayıcı ile üç boyutlu görüntüleri alınmaktadır. Dolgular dışarıda porselen veya günümüzde daha özel kompozit materyallerinden cad- cam kazıma sistemi ile hazırlanarak, hastalarımıza uygulanmaktadır. Bu sayede hastalarımızın hemen yapılması gereken bütün dolgularını iki seansta yapmamız mümkün olmaktadır. Kliniğimizde bu uygulamalar için Cerec Sistemi kullanılmaktadır.

Protez-Total ve Parsiye

Günümüz dişhekimliğinde, koruyucu hekimlik ve implant uygulamaları sayesinde çok az yapılmakla birlikte, uzun süre dişsiz kalmış hastalarımızda, kemik dokusu kaybı nedeniyle, yanak ve dudaklara destek sağlamak amacıyla ve tabiiki çiğneme fonksiyonunu yerine getirmek için, çoğu zaman yine implantlardan destek alınarak uygulanmaktadır.