Tedavilerimiz

Amacımız; sağlıklı dişlerle kişinin kendine has, doğal ve güzel bir gülüş kazanmasıdır.

Temel prensibimiz; tedaviyi mümkün olan en kısa sürede, hiç ağrısız gerçekleştirmektir. Gerekirse kliniğimizde genel anestezi altında da diş tedavisi mümkündür. Kliniğimizde, gelişen teknolojinin diş hekimliğine kattığı tüm olanaklar kullanılmakta olup, hızlı güvenilir ve estetik tedavi seçenekleri sunulmaktadır.

Lamine Diş Sibel Özavcı

Dişlere minimum aşındırma yaparak, hatta bazen hiç dokunmayarak, adeta kontakt lens uygulaması gibi porselen laminalar ile rengi ve görünümü istenilen forma getirilmektedir. Bunun için mocap uygulaması de denilen, tasarlanan estetiğin ön görünümü hazırlanarak, hastamız ile hem fikir olur ve asıl tedaviyi gerçekleştiririz. Böylece sonucu baştan belirlenmiş, hasta ve hekimin memnun olduğu tedaviler uygulanır.

Porselen Diş Kaplamaları

Metal desteksiz porselen uygulamaları ile, daha doğal ve ışıkta gereksiz parlamayan dişler elde edilebilirken, arka bölgelerde, çiğneme kuvvetine dayanma kuvveti düşünülerek, zirkonyum veya metal destekli porselen kuronlar tercih edilebilmektedir.

İmplant Uygulamaları

Çürük veya travma gibi herhangi bir nedenle kaybedilen diş dokusunun yerine uygulanan titanyum diş kökü uygulamasıdır.Diş eksiklerinin tedavisinde bilinen en iyi ve en modern tedavi yöntemidir.

Hastada yetersiz kemik endikasyonlarında ilave kemik veya materyal desteği yapılmaktadır.

Kliniğimizde, estetiğin ve sağlığın birlikteliği ile uzun ömürlü tadavilerin mümkün olduğu prensibi ile hareket edildiğinden, implant uygulamaları öncesinde de, tedav sonucunda elde edilecek estetik görüntü tedavinin başında planlanır ve belirlenir.